Projekty

hotovaucit_galerie-980

Projekt základních škol a školek v Sezimově Ústí za rok 2013/2014

 

V Sezimově Ústí jsou do programu zapojeny všechny mateřské a základní školy. „Sběr probíhá tak, že děti nosí papír, pet lahve a víčka do škol. Správa města poté všechno shromažďuje a odváží na další třídění. Na konci roku poté všechno vyhodnotíme a žáci za to dostávají odměny od nás a od firmy MH Odpady," říká ředitel Správy města Sezimova Ústí Jaroslav Kupsa.

Letos děti dostaly notebook, televize, basketbalové míče, domečky pro děti, přilby na kolo, házenkářské míče, odrážedla, plastové domečky nebo DVD přehrávač.

Nejlepší sběrači chodí do školy ve Švehlově ulici. Tady získali jedno první a jedno druhé místo. „Dostali jsme diplom za první místo ve sběru víček a druhé místo ve sběru papíru," netají radost ředitelka Jiřina Havelková, která si pro žáky odnesla dvě televize. „Do projektu jsme zapojeni od začátku, spolupracujeme tedy čtyři roky. Děti to dělají rády," doplňuje Jiřina Havelková.

Dostali notebook 
a míče

Do sběru je zapojena i škola z ulice 9. května. „Papír jsme sbírali i předtím, ale spolupracovali jsme s jinou firmou, pak jsme dostali tuto nabídku a zapojili jsme se do projektu také," říká zástupkyně ředitele Pavla Lenzová, která si pro děti odnesla notebook a házenkářské míče.

Školka Zahrádka třídí takto odpad teprve od loňského školního roku. „My jsme si přáli odrážedla a zahradní sekačky pro děti, moc rády si s tím hrají. Chtěli jsme i plastový domeček a dostali jsme rovnou dva," je spokojená ředitelka Kamila Gatialová.

Televizi a přilby si za sběr vysloužily i děti z MŠ v Lipové ulici, kterou vede Gabriela Ťoupalíková.

„Školy a školky ze Sezimova Ústí ale nejsou jedinými, které pro nás třídí odpad. Sběr dělají i školy ve Veselí nad Lužnicí a Nadějkově. Táborské se zatím do tohoto programu nezapojily," upřesnila jednatelka firmy Marie Fulierová, která sběr od škol odebírá a dál s ním obchoduje.

Sběr plastových víček:

1. místo Základní škola Švehlova (2,25 kg na žáka)
2. místo Mateřská škola Lipová (1,66 kg na žáka)
3. místo Základní škola 9. května (1,07 kg na žáka)
4. místo Mateřská škola Zahrádka (1,23 kg na žáka)
5. místo Základní škola Školní náměstí (0,34 kg na žáka)

Sběr papíru:

1. místo Základní škola 9. května (54,69 kg na žáka)
2. místo Základní škola Švehlova (39,86 kg na žáka)
3. místo Základní škola Školní náměstí (30,12 kg na žáka)
4. místo Mateřská škola Zahrádka (28,88 kg na žáka)
5. místo Mateřská škola Lipová (16,68 kg na žáka)

zdroj: Táborský deník, článek z 25.9.2014